Poradniki Medyczne

Artykuły medyczne, uzależnienia, psychiatria, medycyna niekonwencjolana. Zapraszamy

Neurologia w Kraju

Specjalista neurologDość często zdarza się, że zaczynamy odczuwać znaczne bóle o podłożu neurologicznym. To efekt różnych czynników, które w dłuższym okresie czasu wywołują poważne choroby. Nikt, kto dba o własne zdrowie, nie lekceważy takich objawów. Prawdopodobnie, jest to przyczynek do poważnej choroby.

Brak reakcji w takim momencie, oznacza szybkie pogorszenie stanu chorego. Z tego powodu warto wybrać się do neurologa, w celu sprawdzenia czy dane objawy są oznaką poważnego schorzenia.

A czym właściwie zajmuje się neurolog? Przedmiotem badań lekarzy o tej specjalności, są choroby układu nerwowego. Do neurologów, najczęściej trafiają pacjenci z takimi schorzeniami jak:

– zapalenie opon mózgowych
– zaburzenia naczyniowe
– choroba Parkinsona
– zaburzenia równowagi

Powyższe są dość poważne, ale nie powinniśmy lekceważyć migren czy zaburzeń snu, gdyż często są efektem złego funkcjonowania układu nerwowego.

Ocena stanu pacjenta bywa trudna. Po uwagę bierze się takie detale jak stan fizyczny pacjenta, odruchy, ruchomość stawów, a oprócz tego, wykonuje się badanie dna oka i sprawdza chód oraz mowę. Wykonywany jest też test tzw. wyższych czynności korowych. W tym teście sprawdza się mowę, orientację, pamięć a także umiejętności czytania, pisania i liczenia. Wydaje się, że to nie potrzebne, jednak dobrzy lekarze dowiedzą się wiele na tej podstawie.

Jak wybrać solidnego neurologa? Wbrew pozorom, nie jest to zadanie ciężkie. Masę informacji znajdziemy w sieci. Do wyszukiwarki wystarczy wpisać ‘ neurolog Warszawa’, a po chwili otrzymamy mnóstwo wyników, wśród których znajdziemy opinie na temat specjalistów tej dziedziny. Informacje można uzyskać także od rodziny czy znajomych, lecz nie zawsze chętnie o tym mówimy. Ale nawet najlepszy neurolog nie zrobi wiele, jeżeli nie będzie miał dostępu do świetnego sprzętu. Rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa to absolutnie konieczne badania, jednak wiele placówek nie dysponuje potrzebnym oprzyrządowaniem. Sytuacja ta ulega poprawie, gdyż powstaje coraz więcej prywatnych klinik. Jeżeli podpiszą one kontrakty z NFZ, to badania na nowoczesnym sprzęcie będą dostępne dla każdego, nie tylko zamożnych.

Pacjentom poszukującym specjalisty neurologii z Warszawy polecamy: http://gabinetneurologiczny.com to sprawdzony specjalista z wieloletnim doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradniki Medyczne © 2014 Frontier Theme