Poradniki Medyczne

Artykuły medyczne, uzależnienia, psychiatria, medycyna niekonwencjolana. Zapraszamy

W jakim szpitalu odbyć detoks alkoholowy

Nałóg alkoholowy bez wątpienia jest czymś powodującym nawet tragiczne skutki. Jednym z najgorszych elementów, na jakie można wskazać przy nałogu alkoholowym jest brak świadomości jego istnienia z perspektywy osoby uzależnionej. Świadomość, iż jest się alkoholikiem, to niewątpliwie jest już połowa sukcesu. Jednak w tym miejscu warto się zapytać o to, gdzie można leczyć się z nałogu alkoholowego. Bynajmniej na pewno, bowiem takie leczenie nie powinno odbywać się w domu, w jakimkolwiek szpitalu czy też w jakimkolwiek ośrodku uzależnień. Problem jest zbyt poważny, by traktować go mało poważnie.

Detoks w Polsce

Oczywiście w Polsce mamy bardzo wiele różnych szpitali oraz ośrodków, które zajmują się leczeniem osób uzależnionych od alkoholu, ale nie każdy z tych szpitali i nie każdy z tych ośrodków faktycznie fachowo podchodzi do każdego z pacjentów. Niektóre z nich mogą poszczycić się lepszymi wynikami, inne nieco gorszymi. Ważne jest, więc to, aby wybrać taki szpital, w którym faktycznie osoba uzależniona będzie miała realne szanse na wyjście z nałogu. Na pewno, więc w wyborze takiego szpitala lub ośrodka możemy posiłkować się opiniami na ich temat. Te na pewno mogą okazać się bardzo pomocne. Zasadniczo oczywiście do takiego szpitala czy też do takiego ośrodka pacjent, bo tak należy nazwać osobę uzależnioną od alkoholu, musi udać się, co najmniej na kilka tygodni. Krótsze terapie na pewno nie mają sensu. Szpitale z oddziałami dla osób uzależnionych od alkoholu jak również od innych nałogów znajdują się w bardzo wielu miastach, w każdym województwie, więc zasadniczo dostęp do takich ośrodków na pewno nie jest trudny.

Pozostaje to, o czym wspomniano już wcześniej, czyli skuteczność danego szpitala lub ośrodka. W tym miejscu można wskazać przykładowo na Wojewódzki Szpital Bródnowski w Warszawie, który dysponuje oddziałem leczenia uzależnień alkoholowych. To oczywiście tylko jeden z wielu takich ośrodków w naszym kraju, ale niewątpliwie jest to jeden z tych, które z pewnością możemy uznać za bardzo skuteczne w działaniu.

Skuteczne leczenie sprawdź w NZOZ http://leczyc.pl/leczenie-alkoholizmu/detoks-alkoholowy/ – zadzwoń: 22 785 58 62

2 komentarze

Add a Comment
  1. Czy detoks alkoholowy pozwala na usunięcie toksyn spowodowanych zatruciem alkoholowym. A kolejnym krokiem przeprowadzanym po odtruciu jest psychoterapia alkoholizmu?

  2. Jeżeli przeczyta Pan w ofercie jakieś ośrodka, że detoksykacja to usuwanie toksyn, znaczy to, ze ludzie ci nie maja podstawowej wiedzy o detoksykacji. Detoksykacja alkoholowa to głównie leczenie objawowe Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego. I nie usuwanie toksyn a uzupełnianie niedoborów, głownie wodno-elektrolitowych oraz witamin z grupy B z naciskiem na B1.
    Co do psychoterapii alkoholizmu to ma ona dokładnie 0% skuteczność, natomiast ważne jest tzw. wsparcie psychospołeczne. Polecam zapoznać się z opisem leczenia odwykowego na profesjonalnej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradniki Medyczne © 2014 Frontier Theme