Poradniki Medyczne

Artykuły medyczne, uzależnienia, psychiatria, medycyna niekonwencjolana. Zapraszamy

Jak samodzielnie pokonać depresję?

Jak samodzielnie pokonać depresję?kobietawdepresji

Depresja to bardzo poważna choroba do której należy podchodzić poważnie. Jeśli chcemy zostać wyleczeni będziemy musieli podjąć szereg działań, które będą w stanie wyciągnąć nas z choroby. Niestety nie wystarczy jedynie brać leków antydepresyjnych i innych przepisanych przez psychiatrę. Coraz częściej w leczeniu depresji niezbędne jest uczęszczanie na psychoterapię, a także podejmowanie innych działań.

Podstawa to leki i terapia

By samodzielnie pokonać depresję najpierw należy wyjść z najcięższego jej stadium. W momencie kiedy czujemy się naprawdę źle nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z chorobą samodzielnie. Aby móc więc rozpocząć działania najpierw musimy poddać się leczeniu, które zaproponuje nam lekarz psychiatra. Zapewne przepisze on nam leki antydepresyjne, może także uspokajające i nasenne. Być może skieruje nas także na psychoterapię. Powinniśmy skorzystać z obu sposobów leczenia, bo tylko kompletne podejście może pomóc w depresji, zwłaszcza depresji dziedzicznej.

Ostrożność to podstawa

Kiedy już jesteśmy w stanie walczyć samodzielnie powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach. Tylko kompleksowe podejście do problemu jakim jest depresja jest w stanie doprowadzić do pozytywnych efektów. W żadnym wypadku nie należy więc przerywać leczenia farmakologicznego bez wiedzy i zgody lekarza. Nie powinniśmy także przerywać terapii, bo zazwyczaj jest ona bardzo pomocna. Leki złagodzą objawy somatyczne depresji jak bezsenność czy brak apetytu, ale to dzięki psychoterapii jesteśmy w stanie pozbyć się smutku, wyrzutów sumienia czy niepokoju.

Zdrowy styl życia

By wyleczyć się z depresji bardzo często należy zmienić cały styl życia. Należy więc przypatrzeć się swojej diecie i zdecydować czy jest ona dla nas korzystna. Wszelkiego rodzaju używki bardzo źle działają na zdrowie psychiczne, a więc ich odstawienie także leży w naszym interesie. Ponadto niezbędny do pełnego wyzdrowienia jest ruch. Zwiększenie aktywności fizycznej jest więc bardzo ważnym elementem zdrowienia.

Działanie i kontakty towarzyskie

Ponadto niesamowicie ważne jest działanie. Na początku mogą to być drobne rzeczy typu krótki spacer, wyjście na zakupy czy posprzątanie pokoju. Z czasem oczywiście powinno być tego coraz więcej. Działanie jest niezbędne nie tylko dlatego, że aktywizuje chorego na depresję. Jest nieodłączne także dlatego, że dzięki niemu nie myślimy o tym wszystkim co nie jest w naszym życiu pozytywne.

Bardzo ważny jest także kontakt z ludźmi. W depresji jest to bardzo trudne, dlatego to także należy robić stopniowo. Nie należy z tym także przesadzać, bo nadmiar może obudzić w nas złe emocje. Jednak bardzo ważne jest stopniowe wychodzenie do ludzi i korzystanie z okazji do aktywności towarzyskiej.

Ruch, działanie, zdrowa dieta, witaminy, aktywność towarzyska, rzucenie używek – to wszystko może pomóc w depresji. Należy próbować wyleczyć tę chorobę na wszelkie możliwe sposoby, bo wyjście z depresji nie należy do najłatwiejszych.

Sprawdź profesjonalną ofertę leczenia depresji http://medox.org.pl/depresja/leczenie w trybie stacjonarnym i ambulatoryjnym w Warszawie.

Updated: Październik 25, 2016 — 6:22 am

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradniki Medyczne © 2014 Frontier Theme