Poradniki Medyczne

Artykuły medyczne, uzależnienia, psychiatria, medycyna niekonwencjolana. Zapraszamy

Czy wszycie esperalu jest bezpieczne dla zdrowia?

Czy osoby pijące alkohol zadają sobie pytanie: Piję alkohol, czy jestem już alkoholikiem?

Czasem tak, jednak są to osoby, które nie są alkoholikami, natomiast osoby będące alkoholikami często wypierają to, że mogą już nimi być. Alkoholikiem definiuje się osobę, która nadużywa alkoholu, nie potrafi sobie go odmówić. Problem alkoholizmu jest bardzo duży, nie dotyka on tylko najniższych grup społecznych, ale wszystkich np. kierowników, prezesów, lekarzy, ludzi dobrze sytuowanych.

Osoby mające świadomość swojego problemu, zaczynają szukać pomocy wyjścia z nałogu. Jednym ze sposobów jest wszycie wszywki alkoholowej Esperal. Zabieg polega na umieszczenie esperalu pod skórą.

Leczenie alkoholizmu esperalem

Kuracja esperalem jest terapią awersyjną. Polega na umieszczeniu pod skórą wszywki Esperal (Disulfiram), czyli leku w formie małych tabletek, stworzonego do implantacji podskórnej. Lek w połączeniu z alkoholem powoduje toksyczne działanie na organizm. Objawy mogą przypominać zwielokrotnione dolegliwości, jak przy zatruciu alkoholowym, czyli potocznie gigantycznego kaca. Skutki wypicia dużej ilości alkoholu po wszyciu wszywki Esperal, są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, może nastąpić zaburzenie świadomości, utrata wzroku, trwałe zmiany w wątrobie, czy pracy serca, a nawet śmierć.
Osoba, która zdecydowała się na wszywkę alkoholową, musi sama nauczyć się odmawiać spożywania alkoholu, a gdyby nagle jej silna wola zmalała i spożyła alkohol, wówczas już po około 10 minutach od spożycia zacznie odczuwać nieprzyjemne objawy, które mają wywołać w tej osobie wstręt do alkoholu. Wszywka Esperal nie wpływa na tzw. głód alkoholowy, pacjent musi sam sobie z tym poradzić. Czas działania wszywki jest ograniczony, należy zauważyć, że jest ona bezpieczna dla zdrowia, nie wywołuje innych niepożądanych skutków dla pacjenta, jeśli nie spożyje alkoholu.

Wszywka i terapia

Zabieg i wszywka jest bezpieczna dla zdrowia, jednak jest to tylko czasowe zwalczanie nałogu. Leczenie osoby uzależnionej od alkoholu powinno być wspomagane psychologicznie, mogą to być różnego rodzaju terapie. Ważne jest również wsparcie bliskich, rodziny. Jeśli myślisz o zerwaniu z nałogiem wszywka Esperal jest dobrym i bezpiecznym dla zdrowia rozwiązaniem.

Updated: Luty 21, 2018 — 7:20 pm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradniki Medyczne © 2014 Frontier Theme